Saturator, czyli inaczej mówiąc syfon do gazowania wody, jest tak naprawdę niewielkim urządzeniem, które powinno zmieścić się w każdej kuchni. Ze względu na swój prosty, ale i nowoczesny wygląd, sprawdzi się zarówno w kuchniach nowoczesnych, jak i tych bardziej tradycyjnych. Przede wszystkim jednak jest to urządzenie, dzięki któremu będziemy mogli zapomnieć o dźwiganiu ciężkich zgrzewek z wodą gazowaną.

W jaki sposób działa to urządzenie?

Syfon do wody gazowanej składa się z samego urządzenia, butli z gazem, którą zakłada się z tyłu urządzenia oraz specjalnej butelki, w której umieszczamy wodę, którą będziemy chcieli napełnić gazem. Wystarczy jedynie wcisnąć przycisk, aby woda we wnętrzu butelki stała się wodą z gazem. Mając dobrej jakości wodę- możemy właściwie całkowicie zrezygnować z kupowania wody butelkowanej, a tym samym zakup takiego urządzenia szybko może się nam zwrócić. Natomiast w przypadku, kiedy dodatkowo chcielibyśmy uzdatniać wodę kranową, która ma przejść przez syfon do wody sodowej- możemy zaopatrzyć się w specjalny dzbanek z filtrem, który sprawi, że jakość wody będzie wyższa.

Dodatkowe opcje smakowe

W przypadku niektórych syfonów do wody gazowanej możemy też dokupić specjalne koncentraty smakowe, dzięki którym dodatkowo z samej wody będziemy mogli zrobić oranżadę. Warto jednak zauważyć, że tego typu oranżady nie są tak słodkie, jak sklepowe, a dodatkowo, bardzo często zawierają naturalne soki owocowe. Podsumowując zalety tego urządzenia:

  • Dzięki syfonowi do wody sodowej, możemy stać się niemalże całkowicie samowystarczalni i już nie będziemy musieli nosić ciężkich zgrzewek z wodą butelkowaną ze sklepu.
  • Możemy na bieżąco pić zawsze świeżo przygotowaną wodę.
  • Jest to urządzenie na lata, do którego sami możemy dokupić butle z gazem i ją wymienić lub też powtórnie możemy napełnić tę samą butlę.