świąteczne ozdoby szkłaKto powiedział, że na święta można stroić tylko choinkę? Obecnie istnieje wiele sposobów i pomysłów na przyozdobienie domu, świątecznego stołu, a także domowego szkła, które chętnie króluje na polskich stołach podczas świąt.

Grunt to trafiony pomysł

Do dyspozycji mamy bardzo popularną technikę decoupage, która w gruncie rzeczy, wcale nie jest taka trudna. Znajdując parę wzorców na internecie, można stworzyć naprawdę niebanalne i ciekawe ozdoby, które nadają się na wazony czy ozdoby. Można wykorzystać np. serwetki z motywami świąt, dodatkowo zdobiąc jeszcze mokrą od kleju powierzchnię srebrnym pyłem imitującym śnieg.
Prostszym sposobem jest oczywiście znalezienie już gotowych, pięknie bogatych szklanek z motywami świątecznymi, które dopasowane do całości wystroju, dopełnią akcentu świątecznego na każdym stole. Chętni, wybierający się na świąteczny obiad do restauracji, na pewno podejrzą wiele ciekawych pomysłów na dekoracje stołu i naczyń, które w przyszłości będzie można wykorzystać podczas domowych spotkań w gronie rodzinnym.