kawa w filiżanceRytuał porannej kawy jest znany Polakom aż za dobrze. Większość z Nas nie wyobraża sobie poranka bez „małej czarnej”, która pobudza zmysły i sprawia, że nabieramy ochoty do całego dnia pełnego wyzwań.

Pijamy kawę… w czym?

To pytanie dla większości wydaje się oczywiste. Ale zestawiając odpowiedzi… wychodzi niezła różnorodność preferencji i sposobów na to, aby kawa smakowała najlepiej. Dość duże grono pija kawę w filiżankach – najczęściej jest to kawa z ekspresu. Smaczna i aromatyczna, zdecydowanie najlepiej smakuje w szerokiej filiżance z wygodnym uszkiem. Kubek to kolejne, z najczęściej wskazywanych sposobów na picie kawy. Sposób preferowany dla osób pijących kawę rozpuszczalną bądź parzoną. Dedykowane kubki z napisem kawa, bądź innymi motywami kawowymi stają się więc często pierwszym wyborem, w którym kawa smakuje jak w żadnym innym naczyniu.

Kolejny, typowo polski zwyczaj to kawa… w szklance. Pozostałość z czasów PRLu, gdzie szklanki miały charakterystyczne koszyczki, pozostała często lubioną formą picia kawy osób starszych.

 

Prawda jest jednak taka: kawa dla każdego smakuje inaczej. Ulubione kubki, szklanki, filiżanki stają się elementem codziennego rytuału, bez którego kawa już nie smakuje tak dobrze.