Porcelana większości z nas kojarzy się z tradycją i czymś staromodnym. Jest w tym ziarnko prawdy, jednak kto by nie chciał posmakować herbaty czy kawy z tradycyjnej, pięknej porcelany?

Obecnie porcelana nie pasuje do nowoczesnych domów, a mało kto ma czas powoli delektować się wyjątkowym smakiem herbaty z prawdziwej porcelany. Synonim bogactwa kiedyś, kiedy była ceniona bardziej niż złoto – można powiedzieć, że synonimem luksusu pozostaje do dzisiaj, chociaż mało kto ją docenia.

Warto jednak zastanowić się nad zakupieniem porcelanowego zestawu do specjalnych okazji. Podanie obiadu albo nawet zwykłej herbaty gościom w niezwykłej zastawie porcelanowej sprawia, że napoje w niej podawane od razu smakują inaczej.

Uważaj! Podróbki

Warto pamiętać, że rynek jest zalewany tanimi podróbami porcelany, która nie ma z nią nic wspólnego. Prawdziwa porcelana nie tylko prezentuje się przepięknie, ale także dużo kosztuje. Jedak sam zakup porcelanowej zastawy i podanie w nim herbaty gościom samo w sobie wyraża szacunek i chęć celebrowania tej niezwykłej chwili ze znajomymi czy rodziną.