W dobie wzrastającej konkurencji, najniższa cena często nie jest gwarantem pozyskania klientów. Coraz większą rolę spełniają liczne elementy dodatkowe, takiej jak zdobienia drinków czy też sam sposób podania napojów. Sprawdź, jak zrobić wrażenie na swoich gościach!

Liczy się otoczka!

Coraz więcej lokali, które powstają praktycznie z dnia na dzień np. nad polskim morzem, szybko traci możliwość rywalizowania ceną z coraz liczniejszą konkurencją. Oprócz konkurowania takimi elementami jak wygląd czy muzyka, zaczyna się także konkurować elementami dodatkowymi – sposobem podania drinków czy też… dodatkowym ciastkiem do filiżanki kawy.

Coraz bardziej efektywnym sposobem przyciągającym klientów jest dekorowanie drinków. I jeżeli ktoś myśli o zwykłej cytrynie i parasolce, to jest w błędzie. Obecnie w modzie jest podawanie drinków w… kokosie bądź też z licznymi owocowymi zdobieniami, które wykonane przez uzdolnionych barmanów-artystów robią naprawdę duże wrażenie. A im bardziej kolorowo, tym lepiej!

Jednym z elementów jest również umożliwienie oglądania widowiskowego pokazu tworzenia drinków na oczach klientów.
Szklanki do drinków najczęściej rozszerzają się ku górze, dlatego też daje to szerokie pole do popisu i ułatwia zadanie każdemu barmanowi.