Jak już wiadomo, każdy alkohol najlepiej podawać w przeznaczonej do tego szklance. Nie chodzi tutaj o jakąś ekstrawagancję, ale o prostą rzecz – próbę wydobycia maksymalnego aromatu każdego alkoholu.

 Martini to jeden z napojów alkoholowych, który dorobił się różnorodnych szklanek, w jakich można go podawać. Mają jednak one wspólny mianownik – szeroką czaszę. Na finezję można sobie pozwolić w przypadku nóżki, która może być różnorakich kształtów. Pojemność czaszy powinna sięgać 150 ml, gdzie samego alkoholu nalewamy około 100 ml

Czym jest marini?

Klasyczne martiini to połączneie wermutu i ginu. Oczywiście przygotowując go trzeba zachować odpowiednie proporcje. Jednak rodzaju tego trunku na rynku jest naprawdę dużo i każdy znajdzie dla siebie swój ulubiony – najczęściej nie trzeba nic mieszać, tylko kupuje się gotowe alkohole, które po przelaniu do odpowiednich szklanek do martini – stają się miłym urozmaiceniem wieczoru.
Przeważnie, w martini gustują kobiety. Powstało wiele różnorodnych przepisów urozmaicających drinki z martini – można je podawać z żurawiną i miętą, miodem, rób, jak mawiał agent 007 z… wódką. To ostatnie rozwiązanie nie jest szeroko polecane – z wiadomych dla wszystkich względów.