Własna restauracja, pub, czy herbaciarnia musi zachęcać przechodniów wnętrzem. Często to pierwsze wrażenie przesądza o skorzystaniu usług z tego bądź innego obiektu. Jak dbać o styl i jednocześnie nie wydawać fortuny na wystrój?

Na rynku dostępne jest bardzo dużo sklepów, które na swoich półkach sklepowych posiadają przeróżny asortyment. Nie tylko od strony kuchni, ale także od strony dekoracyjnej można się w nich zaopatrzyć w niebanalny asortyment, który na pewno sprawi, że wnętrze będzie się wyróżniać na tle innych lokali. Zacząć warto od zaopatrzenia się w oryginalne karty menu, które mogą się kojarzyć z restauracją na przykład swoim nietypowym kolorem. Nie ważne są tylko okładki karty, ale także dobrze skonstruowane menu. Do tego dobrze jest przed ostatecznym wydrukiem sprawdzić jeszcze raz wszystkie pozycje pod kątem błędów i ewentualnych pomyłek – nie ma nic gorszego niż menu z błędami. Dodatkowo, można dokupić oddzielne karty do win, gdzie jest miejsce na szczegółowe opisanie posiadanych rodzajów wina oraz cennik.
Kolejną ważną kwestią jest zadbanie o takie dodatki jak zawsze świeże kwiaty na stolikach czy też odpowiednio, ale dyskretnie oznakowana toaleta. Takie detale tworzą jedną całość i potrafią przyciągać uwagę klienta. Zależnie od charakteru lokalu, można zastosować bardzo wiele elementów wyróżniających. Białe umeblowanie, nietypowa zastawa stołowa czy ciekawe malowidła na ścianach to coś, co wraz z pysznym jedzeniem tworzy wizerunek miejsca, jaki jest odbierany przez klientów. Warto o niego zadbać.