Niezależnie od rodzaju preferowanego trunku warto wybrać odpowiednie szklanki, w których będzie się dany napój podawać. Dzięki nim alkohol będzie dobrze się prezentował i jeszcze lepiej smakował. Dana szklanka gwarantuje również odpowiedni styl picia.

W tym wpisie chciałabym zaprezentować, jakie szkło do gastronomii najlepiej wybrać do picia tequili. Będzie ono niezastąpione nie tylko w barach i restauracjach, ale również w każdym domu.

Jak pije się tequilę – wysokoprocentową wódkę meksykańską produkowaną z dość oryginalnego, jak na polskie warunki, soku agawy?

Sposób spożywania tequili zaprezentowano w westernach. Recepta uzyskania niepowtarzalnego smaku jest prosta. Na dłoń należy wysypać niewielką ilość soli, zlizać ją, a następnie wypić alkohol i zagryźć limonką.

Oprócz całego rytuału oraz kolejno wykonywanych czynności, picie tequili wymaga również podania jej w odpowiedniej szklance. Można to zrobić, sięgając po niskie szklanki wykonane z grubego szkła z grubym dnem, jednak górą wykonaną z cieńszego szkła.

Szklanki do tequili powinny mieć pojemność równą 200-300 ml. Należy wybierać je w wersji minimalistycznej, bez zbędnych ozdób. Jedyne odstępstwo od tej reguły dotyczy wyżłobień na  dole szklanki, które gwarantują pewne trzymanie w dłoni.