wyciskarka do owocówKupując nową wyciskarkę do owoców musimy wiedzieć przede wszystkim jakie owoce będziemy nią wyciskać. Nowoczesne wyciskarki do owoców oraz sokowirówki pozwalają nam uzyskać smaczny i zdrowy sok, praktycznie ze wszystkich najpopularniejszych warzyw oraz owoców. Jeżeli interesuje nas sok z jabłek, marchwi, buraków, czy pomarańczy to nie będziemy mieć problemów z wyborem odpowiedniego sprzętu. Problem pojawia się dopiero w momencie, kiedy będziemy chcieli uzyskać sok z warzyw liściowych czy ziół.

Nietypowe owoce do wyciskarki

W Polsce bardzo dużą popularnością cieszy się sok z kapusty, natki pietruszki, mleczu, pokrzywy, czy owoców jagodowych, ale niestety nie każda wyciskarka do owoców umożliwi nam przygotowanie naszego wymarzonego soku. Profesjonalna wyciskarka do soków renomowanych producentów, powinna umożliwić nam wyciskanie zarówno surowców włóknistych, jak i również traw pszenicznych oraz ziół. Sokowirówki oraz wyciskarki do owoców mniej znanych producentów mogą nie poradzić sobie z tym zadaniem.

Jaki rodzaj soku mi odpowiada?

Wybierając wymarzoną wyciskarkę do soków, należy zwracać uwagę nie tylko na to jakie owoce i warzywa pozwala ona wyciskać, ale również na to, jaki rodzaj soku oferuje. Jedni wolą esencjonalny, bardzo gęsty sok, z kolei inni preferują sok z mikrodrobinkami i elementami drobnych owoców oraz warzyw. Wybierając nową wyciskarkę warto sprawdzić czy pozwoli ona nam przygotować nasz ulubiony sok.